Aleksander Gref

REPERTUAR

REPERTUAR SYMFONICZNY I KAMERALNY
(WG SPISU ALFABETYCZNEGO KOMPOZYTORÓW)

Repertuar operowy… poniżej

A-K

Albinioni T.:

Adagio in Sol minore

Anderson L.:

„Plink, Plank, Plunk”

Arban J. B.:

„Der Karneval in Venedig”

Arnold M.:

Four Scottish Dances op.59

Arutunian A.:

Koncert na trąbkę

Elegia na flugenhorn i orkiestrę kameralną

Bach J. S.:

II Suita h-moll BWV 1067

Koncert na skrzypce, obój i orkiestrę kameralną BWV 1060

III koncert brandenburski G-dur BWV 1048

Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041

Barber S.:

Adagio na smyczki

Barstad V.:

Bouree in C Major

Bartok B.:

„Four small dances”

„Six Hungarian folks songs”

„Tańce rumuńskie”

Bauer J.:

Divertimento na 2 fortepiany i perkusję

van Beethoven L.:

VI Symfonia F-dur „Pastoralna” op.68

Uwertura „Egmont” op.48

III Symfonia Es-dur „Eroica” op.55

II Koncert fortepianowy B-dur op.19

IV Symfonia B-dur op.60

Berkovich I.:

Koncert fortepianowy nr 2 C-dur op.44

Bernstein L.:

Uwertura „Candide”

Suita „West Side Story”

Tańce symfoniczne z „West Side Story”

Binge R.:

Koncert na saksofon

Bizet G.:

I i II suita „Arlezjanki”

I Symfonia C-dur

I i II suita Carmen

Borodin A.:

II Symfonia

Tańce połowieckie

Brahms J.:

Tańce węgierskie

II Symfonia D-dur op.73

III Symfonia F-dur op.90

Bruch M.:

Koncert podwójny na klarnet i altówkę op.88

Fantazja szkocka op.46

Koncert skrzypcowy g-moll op.26

Carbajo V.:

„Antigona”

Chaczaturian A.:

Walc ze suity „Maskarada”

Taniec z szablami

Cimarosa D.:

Koncert na dwa flety

Citak T.:

Sinfonia concertante na skrzypce, obój, puzon, wiolączelę, fortepian i orkiestrę

Chaminade C.:

Concertino na flet

Chopin F.:

Preludia op.28 arr. na orkiestrę symfoniczną

Koncert fortepianowy e-moll op.11

Koncert fortepianowy f-moll op.21

Fantazja na tematy polskie, op.13

Czajkowski P.:

„Humoreska”

Serenada na orkiestrę smyczkową op.48

„Elegy” na orkiestrę smyczkową

Czarnecki S.:

Concerto liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę smyczkową

Debussy C.:

„Prelude a l`apres-midi d`un faune”

Dello Joio N.:

„Air for strings”

Dębski K.:

„Taniec huculski”

Adam in the Russia country

Dragonetti D.:

Koncert na kontrabas i orkiestrę A-dur

Dvorak A.:

Tańce słowiańskie op.46 i op.72

Koncert wiolonczelowy h-moll op.104

Humoreska

Rondo

Elgar E.:

Serenada for string orchestra

Koncert wiolonczelowy e-moll op.85

de Falla M.:

Noce w ogrodach Hiszpanii

„Danse espagnole”

Fabiańska-Jelińska E.:

Cathedral

Fauré G.:

Requiem op.48

Gershwin G.:

„Georg Gershwin melodies” arr. H. Hall i G. L. Zalva

Suita „Porgy and Bess”

Amerykanin w Paryżu

Glinka M.:

Uwertura „Rusłan i Ludmiła”

Głazunow A.:

Koncert skrzypcowy a-moll op.82

van Goens D.:

Tarantella

Gossec F. J.:

Gavotte

Gounod Ch.:

Cëcilienmesse

Górecki H. M.:

„Trzy Tańce” op.34

Koncert klawesynowy op.40

Grieg E.:

I i II suita „Peer Gynt”

Koncert fortepianowy a-moll op.16

Guilmont F.A.:

Morceau Symphonique op.88

Haydn J.:

Symfonia D-dur nr 101 „Zegarowa”

Symfonia B-dur nr 85 „La reine”

Koncert fortepianowy D-dur op.35

Koncert wiolonczelowy nr 2 D-dur

Kabalewski D.:

Koncert fortepianowy D-dur op.50

Koncert skrzypcowy C-dur op.48

Kałużny P.:

„Bach-Alia”

Karłowicz M.:

Rapsodia litewska op.11

Symfonia e-moll „Odrodzenie” op.7

Kilar W.:

Krzesany

Bogurodzica

Angelus

Komarowski A.:

Koncert skrzypcowy A-dur

Kozub Z.:

„Con Melanconia” (prawykonanie)

Kroschel A.:

„The Debris” (prawykonanie)

Kurpiński K.:

Koncert na klarnet i orkiestrę

L-Z

Lalo E.:

Symfonia hiszpańska d-moll na skrzypce i orkiestrę op.21

Levy J.:

Grand Russian Fantasia

Lipiński K.:

„Uwertura”

Liszt F.:

Rapsodia Węgierska nr 2

Poemat symfoniczny „Orpheus”

Koncert fortepianowy nr 2  A-dur

Poemat symfoniczny „Tasso. Lamento e trionfo”

Lutosławski W.:

„Mała suita”

Piosenki dziecinne

Machajdik P.:

Koncert na dwa bajany i orkiestrę (prawykonanie)

Magin M.:

Koncert fortepianowy nr 2

Marquez A.:

Danzon nr 2

Mascagni P.:

Intermezzo sinfonico

Mendellsohn F.:

III Symfonia a-moll

„Eine Sommernachtstraum”

Koncert skrzypcowy e-moll op.64

Koncert fortepianowy nr 1 g-moll op.25

Moniuszko S.:

Mazur z opery „Straszny dwór”

Uwertura do opery „Halka”

Uwertura do opery „Verbum mobile”

Mozart L.:

Symfonia dziecięca (Toy Symphony)

Mozart W. A.:

Uwertura do opery „Don Giovanni”

Uwertura do opery „Wesele Figara”

Msza Koronacyjna C-dur KV 317

Koncert skrzypcowy G-dur KV 216

Symfonia nr 39 Es-dur KV 543

Symfonia koncertująca Es-dur KV 364

Requiem d-moll KV 626

Symfonia nr 29 A-dur KV 201

Divertimento D-dur KV 136

Divertimento B-dur na 2 rogi i orkiestrę smyczkową KV 287

Koncert na róg nr 1 D-dur KV 412

Koncert fortepianowy nr 8 C-dur KV 246

Koncert fortepianowy nr 12 A-dur KV 414

Koncert fortepianowy nr 21 C-dur KV 467

Koncert fortepianowy nr 23 A-dur KV 488

Divertimento F-dur KV 138

Eine kleine Nachtmusic

„Schon lacht der holde Fruchling” KV 580

Koncert klarnetowy A-dur KV 622

Musorgski M.:

„Noc na Łysej Górze”

„Obrazki z wystawy”

Noskowski Z.:

I Symfonia A-dur

Poemat symfoniczny „Step” op.66

Paganini. N.:

Fantazja „Mojżesz” na strunie G

Palmieri M.:

Misatango – Misa a Buenos Aire

Panufnik A.:

Concertino

Piazzola A.:

„Five tango sensations”

„Buenos Aires, Hora Cero”

„Libertango”

„Oblivion”

Poulenc F.:

Koncert na dwa fortepiany i orkiestrę d-moll

Prokofiew S.:

Uwertura na tematy żydowskie op.34a

Ravel M.:

„Pavane pour une Infante defunte”

Bolero

Koncert fortepianowy G-dur

Reinecke C.:

Koncert na flet D-dur op.283

Rodgers R.:

„Carousel”

Rossini G.:

Uwertura z opery „Wilhelm Tell”

Saint-Saens C.:

„Le Carnaval des Animoux”

Introduction and Rondo capriccioso op.28

Allegro appasionato op.43

Morceau de Concert róg i orkiestrę op.94

Sarasate de P.:

Navarra

Schubert F.:

VIII Symfonia h-moll

Sibelius J.:

III Symfonia op.52

Sikorski K.:

„4 Polonezy Wersalskie”

Smetana B.:

Moja Ojczyzna – Wełtawa

Sousa J. P.:

Liberty March Bell

Spitzner G.:

Messe zu Ehren des Heiligens Vaters Papst JP II

Strauss J.:

Walce

Polki

„Baron cygański” – wersja koncertowa

Uwertura z operetki „Zemsta Nietoperza”

Strauss R.:

Duett-Concertino na klarnet, fagot z orkiestrą smyczkową i harfę

Stravinsky I.:

Concerto In Re

Historia Żołnierza

Koncert skrzypcowy D-dur

Strelczuk E.:

„The Night of three songs” (prawykonanie)

Surzyński J.:

Wszystkie Trony Niebieskie

Ego sum panis vivus

Szostakowicz D.:

Suita jazzowa nr 2

Koncert fortepianowy nr 1 c-moll op.35

Vieuxtemps H.:

Koncert skrzypcowy nr 5 a-moll op.37

Vivaldi A.:

Koncert na dwie trąbki i orkiestrę smyczkową 

Stabat Mater

Gloria

Koncert na flet nr 3 D-dur op.10 „Il Gardellino”

Wagner R.:

„Fuenf Gedichte fur eine Frauen stimme und orchester”

Weber K. M.:

Uwertura do opery „Oberon”

Koncert na klarnet nr 2 Es-dur op.74

Concertino na klarnet c-moll op.26

Koncert na klarnet nr 1 f-moll op.73

Wieniawski H.:

Koncert skrzypcowy nr 2 d-moll op.22

Williams J.:

Theme from „Schindler`s List”

„Raiders March”

„Olimpic Spirit

Williams R. V.:

Rhosymedre

Zdrojek A.:

Concert for clarinet, strings and percussion (prawykonanie)

REPERTUAR OPEROWY, OPERETKOWY, BALETOWY I MUSICALOWY
            (WG SPISU ALFABETYCZNEGO KOMPOZYTORÓW)

C-M

Czajkowski P. I.:

Dziadek do orzechów

Beethoven van B.:

Fidelio

Bizet G.:

Carmen

Poławiacze pereł

Bock J.:

Skrzypek na dachu

Donizetti G.:

Don Pasquale

Maria Stuarda

Halevy J.:

Żydówka

Kander J.:

Zorba

Krasa H.:

Brundibar

Landowski M.:

Galina

Lehar F.:

Wesoła Wdówka

Kraina Uśmiechu

Massenet J.:

Werther

Milloecker K.:

Student Żebra

Minkus L.:

Don Kichot

Moniuszko S.:

Halka

Straszny dwór

Mozart W. A.:

Czarodziejski flet

La finta giardiniera

Wesele Figara

Don Giovanni

N-W

Nicolai O.:

Wesołe kumoszki z Windsoru

Orff K.:

Carmina Burana

Prokofiew S.:

Romeo i Julia

Piotruś i wilk

Puccini G.:

Madama Butterfly

Cyganeria

Tosca

Gianni Schicchi

Różycki L.:

Pan Twardowski

Stefani J.:

Krakowiacy i Górale

Strawiński I.:

Król Edyp

Thomas A.:

Hamlet

Verdi G.:

Aida

Makbet

Rigoletto

Otello

Don Carlos

Ernani

Yeston M.:

Phantom

Wagner R.:

Parsifal

Waters R.:

Ca Ira